Přírodní koupaliště Maledivy

Maledivy

 

V bývalém kaolinovém lomu mezi Podbořanami a Nepomyšlí, najdete krásné jezírko a přírodní koupaliště, kterému se říká Maledivy.

Svou přezdívku dostalo toto koupaliště pro úchvatnou kombinaci barev – azurově modré vody a oslnivě bílého písku, které připomínají pláže a moře na Maledivách.

 

V současné době se zde kaolin již netěží, jezírko využívají milovníci koupání jak v létě, tak i v zimě, kdy se v tyrkysové vodě koupou i vyznavači otužování.

 

A ačkoli se jedná o přírodní koupaliště, tak se zde můžete těšit třeba na skluzavku z kaolinového kopce, improvizovaný pohyblivý můstek na skoky do vody, plavání, brodění nebo stavění bílých hradů z písku.

 

Trasa a užitečné informace:

 

Přímo na břeh jezera se dá jen dojít pěšky nebo dojet na kole. Auta sem mají vstup zakázaný a lom je na soukromém pozemku. Je tedy třeba toto respektovat. Lom najdete na trase silnice č. 221 z Podbořany do Nepomyšle. Zhruba po 5 km z Podbořany odbočíte vlevo a po cca 300 m jste u koupaliště.

 

 

Národní dům Podbořany

  Nádražní 261, 441 01 Podbořany
  (+420) 601 521 523
    recepce@narodni-dum.cz

 

Bavte se v okolí hotelu

6,7 km golfové hřiště Krásný Dvůr / 8 km Schillerova rozhledna Kryry / 19 km přehrada Nechranice 34 km Zoopark Chomutov / 16 km Chrám chmele & piva Žatec / 32 km Aquapark Klášterec nad Ohří 

Partneři a certifikace

Osvěžující nápoje

Osvěžující nápoje

Gastronomické zážitky

Gastronomické zážitky

Stylové pokoje

Stylové pokoje

Poklidné prostředí v salonku

Poklidné prostředí v salonku

Wellness pro vaši relaxaci

Wellness pro vaši relaxaci

Restaurace

Restaurace

Národní dům Podbořany v Podbořanech hodnocení