Zámek Krásný Dvůr

Zámek Krásný Dvůr

 

Kam půjdeme?

Vydáme se na krásné a romantické místo, barokní zámek Krásný Dvůr s přilehlým anglickým parkem o velké rozloze 100 hektarů.

 

Zámek byl postaven na místě bývalé gotické tvrze na začátku 18. století a jeho pánem byl František Josef Černín. Zámek postupně prošel rekonstrukcí a Krásnému Dvoru se navrátila jeho původní krása. V současné době je veřejnosti zpřístupněna prohlídková trasa čítající 18 místností.

 

Oblíbenou atrakcí je zámecký park. Jedná se o vůbec nejstarší park tohoto typu na našem území a podle tehdejší módy byl oživen řadou romantických staveb. Najdeme zde Novogotický templ, Panův templ, Gloriet, Obelisk či Lusthaus. V parku roste přes 100 druhů dřevin, nejvýznamnější je zřejmě torzo Goethova dubu, jehož věk se odhaduje na 1000 let a patří tak mezi nejstarší stromy v Čechách. Zámek nabízí celkem tři prohlídky zámeckého parku a staveb v něm.

 

Trasa a užitečné informace:

Zámecký areál se nachází zhruba 4 km od Národního domu Podbořany. Dostanete se tam za několik minut autem a pohodlně i na kole. Pěší výlet na zámek je samozřejmě také možný. Výlet značený turistickými značkami o délce necelých 8 kilometrů trvá asi dvě hodiny a pro lepší orientaci doporučujeme použít turistické mapy.

 

Otevírací doba:

Zámek je otevřen v letním období, převážně od úterý do neděle. Zámecký park můžete navštívit kdykoliv.

 

Kontakt:

+420 415 210 004

https://www.zamek-krasnydvur.cz/

 

Národní dům Podbořany

  Nádražní 261, 441 01 Podbořany
  (+420) 601 521 523
    recepce@narodni-dum.cz

 

Bavte se v okolí hotelu

6,7 km golfové hřiště Krásný Dvůr / 8 km Schillerova rozhledna Kryry / 19 km přehrada Nechranice 34 km Zoopark Chomutov / 16 km Chrám chmele & piva Žatec / 32 km Aquapark Klášterec nad Ohří 

Partneři a certifikace

Osvěžující nápoje

Osvěžující nápoje

Gastronomické zážitky

Gastronomické zážitky

Stylové pokoje

Stylové pokoje

Poklidné prostředí v salonku

Poklidné prostředí v salonku

Wellness pro vaši relaxaci

Wellness pro vaši relaxaci

Restaurace

Restaurace

Národní dům Podbořany v Podbořanech hodnocení