Zámek Krásný Dvůr

Zámek Krásný Dvůr

 

Kam půjdeme?

Vydáme se na krásné a romantické místo, barokní zámek Krásný Dvůr s přilehlým anglickým parkem o velké rozloze 100 hektarů.

 

Zámek byl postaven na místě bývalé gotické tvrze na začátku 18. století a jeho pánem byl František Josef Černín. Zámek postupně prošel rekonstrukcí a Krásnému Dvoru se navrátila jeho původní krása. V současné době je veřejnosti zpřístupněna prohlídková trasa čítající 18 místností.

 

Oblíbenou atrakcí je zámecký park. Jedná se o vůbec nejstarší park tohoto typu na našem území a podle tehdejší módy byl oživen řadou romantických staveb. Najdeme zde Novogotický templ, Panův templ, Gloriet, Obelisk či Lusthaus. V parku roste přes 100 druhů dřevin, nejvýznamnější je zřejmě torzo Goethova dubu, jehož věk se odhaduje na 1000 let a patří tak mezi nejstarší stromy v Čechách. Zámek nabízí celkem tři prohlídky zámeckého parku a staveb v něm.

 

Trasa a užitečné informace:

Zámecký areál se nachází zhruba 4 km od Národního domu Podbořany. Dostanete se tam za několik minut autem a pohodlně i na kole. Pěší výlet na zámek je samozřejmě také možný. Výlet značený turistickými značkami o délce necelých 8 kilometrů trvá asi dvě hodiny a pro lepší orientaci doporučujeme použít turistické mapy.

 

Otevírací doba:

Zámek je otevřen v letním období, převážně od úterý do neděle. Zámecký park můžete navštívit kdykoliv.

 

Kontakt:

+420 415 210 004

https://www.zamek-krasnydvur.cz/

 

Národní dům Podbořany

  Nádražní 261, 441 01 Podbořany
  (+420) 601 521 523
    recepce@narodni-dum.cz

 

Bavte se v okolí hotelu

6,7 km golfové hřiště Krásný Dvůr / 8 km Schillerova rozhledna Kryry / 19 km přehrada Nechranice 34 km Zoopark Chomutov / 16 km Chrám chmele & piva Žatec / 32 km Aquapark Klášterec nad Ohří 

Osvěžující nápoje

Osvěžující nápoje

Gastronomické zážitky

Gastronomické zážitky

Stylové pokoje

Stylové pokoje

Luxusní grilovačky od jara do podzimu

Luxusní grilovačky od jara do podzimu

Wellness pro vaši relaxaci

Wellness pro vaši relaxaci

Prostorná venkovní restaurace

Prostorná venkovní restaurace

Národní dům Podbořany v Podbořanech hodnocení