Schillerova rozhledna Kryry

Kryry

 

Kam půjdeme? 

Na místě dnešní Schillerovy rozhledny, kde kdysi stával hrad Kozihrady, se dnes tyčí tato zajímavá stavba pojmenovaná po německém básníkovi Friedrichu Schillerovi.

 

S velkou slávou byla otevřena roku 1906. Při příležitosti jejího otevření se sjelo do Kryr několik tisíc návštěvníků ze širokého okolí. Rozhledna prošla rozsáhlou rekonstrukcí při příležitosti svého 100. výročí a získala svoji původní podobu z roku 1906.

 

Vystoupáte-li 122 dřevěných schodů, otevře se vám nádherný pohled na Doupovské a Krušné hory i České středohoří. Rozhledna má bohužel otevírací dobu omezenou jen na víkendy, nicméně i ze země je tu krásný výhled do okolí, který za ten pořádný výšlap do kopce rozhodně stojí.

 

Trasa a užitečné informace:

Rozhledna se nachází 8 km od Národního domu Podbořany a dostanete se k ní hned několika způsoby. Pěšky půjdete nejlépe po zelené turistické trase. Na kole značnou část cesty pojedete pohodlně po cyklostezce, pak se buď pořádně zadýcháte, nebo slezete z kola a dojdete nahoru pěšky.

 

Můžete se sem dopravit ale i vlakem či autobusem. Přibližně do 15 minut se do Kryr dostanete také autem. I když se k rozhledně dá zajet celkem blízko, doporučujeme auto nechat na náměstí v Kryrech a k rozhledně dojít pěšky.

 

Otevírací doba:

Duben - říjen každou sobotu a neděli od 12:00 do 16:00 hodin.

 

Kontakt:

+420 415 211 547

 

Národní dům Podbořany

  Nádražní 261, 441 01 Podbořany
  (+420) 601 521 523
    recepce@narodni-dum.cz

 

Bavte se v okolí hotelu

6,7 km golfové hřiště Krásný Dvůr / 8 km Schillerova rozhledna Kryry / 19 km přehrada Nechranice 34 km Zoopark Chomutov / 16 km Chrám chmele & piva Žatec / 32 km Aquapark Klášterec nad Ohří 

Partneři a certifikace

Osvěžující nápoje

Osvěžující nápoje

Gastronomické zážitky

Gastronomické zážitky

Stylové pokoje

Stylové pokoje

Poklidné prostředí v salonku

Poklidné prostředí v salonku

Wellness pro vaši relaxaci

Wellness pro vaši relaxaci

Restaurace

Restaurace

Národní dům Podbořany v Podbořanech hodnocení