Schillerova rozhledna Kryry

Kryry

 

Kam půjdeme? 

Na místě dnešní Schillerovy rozhledny, kde kdysi stával hrad Kozihrady, se dnes tyčí tato zajímavá stavba pojmenovaná po německém básníkovi Friedrichu Schillerovi.

 

S velkou slávou byla otevřena roku 1906. Při příležitosti jejího otevření se sjelo do Kryr několik tisíc návštěvníků ze širokého okolí. Rozhledna prošla rozsáhlou rekonstrukcí při příležitosti svého 100. výročí a získala svoji původní podobu z roku 1906.

 

Vystoupáte-li 122 dřevěných schodů, otevře se vám nádherný pohled na Doupovské a Krušné hory i České středohoří. Rozhledna má bohužel otevírací dobu omezenou jen na víkendy, nicméně i ze země je tu krásný výhled do okolí, který za ten pořádný výšlap do kopce rozhodně stojí.

 

Trasa a užitečné informace:

Rozhledna se nachází 8 km od Národního domu Podbořany a dostanete se k ní hned několika způsoby. Pěšky půjdete nejlépe po zelené turistické trase. Na kole značnou část cesty pojedete pohodlně po cyklostezce, pak se buď pořádně zadýcháte, nebo slezete z kola a dojdete nahoru pěšky.

 

Můžete se sem dopravit ale i vlakem či autobusem. Přibližně do 15 minut se do Kryr dostanete také autem. I když se k rozhledně dá zajet celkem blízko, doporučujeme auto nechat na náměstí v Kryrech a k rozhledně dojít pěšky.

 

Otevírací doba:

Duben - říjen každou sobotu a neděli od 12:00 do 16:00 hodin.

 

Kontakt:

+420 415 211 547

 

Národní dům Podbořany

  Nádražní 261, 441 01 Podbořany
  (+420) 601 521 523
    recepce@narodni-dum.cz

 

Bavte se v okolí hotelu

6,7 km golfové hřiště Krásný Dvůr / 8 km Schillerova rozhledna Kryry / 19 km přehrada Nechranice 34 km Zoopark Chomutov / 16 km Chrám chmele & piva Žatec / 32 km Aquapark Klášterec nad Ohří 

Osvěžující nápoje

Osvěžující nápoje

Gastronomické zážitky

Gastronomické zážitky

Stylové pokoje

Stylové pokoje

Luxusní grilovačky od jara do podzimu

Luxusní grilovačky od jara do podzimu

Wellness pro vaši relaxaci

Wellness pro vaši relaxaci

Prostorná venkovní restaurace

Prostorná venkovní restaurace

Národní dům Podbořany v Podbořanech hodnocení