Zámek a zámecká zahrada Chyše

Zámek Chyše

 

Kam půjdeme?

Výlet na zámek Chyše bude opravdu nabitý, sami uvidíte, jaké všechny možnosti zámek nabízí.

 

Nejstarší historické zprávy o něm pocházejí již z druhé poloviny 12. století, kdy na místě dnešního zámku stála tvrz. Při prohlídce můžete obdivovat umělecky a architektonicky hodnotné barokně zařízené interiéry, zejména sál s nástropní malbou.

 

Nejstarší expozice z konce 90. let nese název „Karel Čapek a západočeský kraj“ a připomíná pobyt tohoto předního českého spisovatele na chyšském zámku v roce 1917. Prohlídka jednoho okruhu s průvodcem trvá asi 50 minut.

 

Budova zámku prošla rozsáhlými opravami a s ní i zámecký park a jeho vodní plochy. Park má rozlohu asi 9 hektarů a na členitém prostoru jsou zde v harmonii zastoupeny všechny formy zahradní architektury.

 

Určitě byste při návštěvě neměli vynechat zámecký panský pivovar, který byl vystavěn v polovině 19. století. Pivovarnictví v Chyších má však tradici již od roku 1580. V roce 2006 byla po 74 letech obnovena výroba kvalitního zámeckého piva a vy si jej můžete vychutnat v historických interiérech pivovaru, kde byla vybudována stylová restaurace s tradiční pivnicí

 

Trasa a užitečné informace:

Na zámek se lze dopravit vlakem, autobusem či autem. Autem je to z Podbořan 21 km a cesta trvá asi 20 minut. Taktéž je možné se vydat na kole nebo pěšky. Bohužel ale ani jedna z variant nevede po cyklotrase či po turisticky značené cestě.

 

Otevírací doba:

Zámek je otevřen v letních měsících od úterý do neděle včetně svátků. Otevírací doba zámku a zahrady bývá od 10:00 do 17:00 hod. 

 

Kontakt:

+420 353 396 336

https://chyse.com/

 

 

 

Národní dům Podbořany

  Nádražní 261, 441 01 Podbořany
  (+420) 601 521 523
    recepce@narodni-dum.cz

 

Bavte se v okolí hotelu

6,7 km golfové hřiště Krásný Dvůr / 8 km Schillerova rozhledna Kryry / 19 km přehrada Nechranice 34 km Zoopark Chomutov / 16 km Chrám chmele & piva Žatec / 32 km Aquapark Klášterec nad Ohří 

Osvěžující nápoje

Osvěžující nápoje

Gastronomické zážitky

Gastronomické zážitky

Stylové pokoje

Stylové pokoje

Luxusní grilovačky od jara do podzimu

Luxusní grilovačky od jara do podzimu

Wellness pro vaši relaxaci

Wellness pro vaši relaxaci

Prostorná venkovní restaurace

Prostorná venkovní restaurace

Národní dům Podbořany v Podbořanech hodnocení