Zámek a zámecká zahrada Chyše

Zámek Chyše

 

Kam půjdeme?

Výlet na zámek Chyše bude opravdu nabitý, sami uvidíte, jaké všechny možnosti zámek nabízí.

 

Nejstarší historické zprávy o něm pocházejí již z druhé poloviny 12. století, kdy na místě dnešního zámku stála tvrz. Při prohlídce můžete obdivovat umělecky a architektonicky hodnotné barokně zařízené interiéry, zejména sál s nástropní malbou.

 

Nejstarší expozice z konce 90. let nese název „Karel Čapek a západočeský kraj“ a připomíná pobyt tohoto předního českého spisovatele na chyšském zámku v roce 1917. Prohlídka jednoho okruhu s průvodcem trvá asi 50 minut.

 

Budova zámku prošla rozsáhlými opravami a s ní i zámecký park a jeho vodní plochy. Park má rozlohu asi 9 hektarů a na členitém prostoru jsou zde v harmonii zastoupeny všechny formy zahradní architektury.

 

Určitě byste při návštěvě neměli vynechat zámecký panský pivovar, který byl vystavěn v polovině 19. století. Pivovarnictví v Chyších má však tradici již od roku 1580. V roce 2006 byla po 74 letech obnovena výroba kvalitního zámeckého piva a vy si jej můžete vychutnat v historických interiérech pivovaru, kde byla vybudována stylová restaurace s tradiční pivnicí

 

Trasa a užitečné informace:

Na zámek se lze dopravit vlakem, autobusem či autem. Autem je to z Podbořan 21 km a cesta trvá asi 20 minut. Taktéž je možné se vydat na kole nebo pěšky. Bohužel ale ani jedna z variant nevede po cyklotrase či po turisticky značené cestě.

 

Otevírací doba:

Zámek je otevřen v letních měsících od úterý do neděle včetně svátků. Otevírací doba zámku a zahrady bývá od 10:00 do 17:00 hod. 

 

Kontakt:

+420 353 396 336

https://chyse.com/

 

 

 

Národní dům Podbořany

  Nádražní 261, 441 01 Podbořany
  (+420) 601 521 523
    recepce@narodni-dum.cz

 

Bavte se v okolí hotelu

6,7 km golfové hřiště Krásný Dvůr / 8 km Schillerova rozhledna Kryry / 19 km přehrada Nechranice 34 km Zoopark Chomutov / 16 km Chrám chmele & piva Žatec / 32 km Aquapark Klášterec nad Ohří 

Partneři a certifikace

Osvěžující nápoje

Osvěžující nápoje

Gastronomické zážitky

Gastronomické zážitky

Stylové pokoje

Stylové pokoje

Poklidné prostředí v salonku

Poklidné prostředí v salonku

Wellness pro vaši relaxaci

Wellness pro vaši relaxaci

Restaurace

Restaurace

Národní dům Podbořany v Podbořanech hodnocení